Strona główna

Szczyrk Historia
Szlaki piesze
Trasy rowerowe
Narty
Noclegi
Schroniska
Dojazd PKS, PKP
Ważne adresy
Plan Szczyrku
Mapa on-line
Przewodniki i mapy
Przewodniki i mapy
Porady Bezpieczeństwo w górach
Odzież turystyczna
Tkaniny
Podhalanka.pl
wstecz

Narty w Szczyrku, czyli frajda na stoku

Szczyrk to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce, chętnie odwiedzany przez amatorów białego szaleństwa. Narty są doskonałym sposobem aktywnego wypoczynku, gwarantującym świetną zabawę i rozwijającym kondycję fizyczną.
Narty w Szczyrku Narty w Szczyrku Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ponad 30 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wytyczonych na malowniczych stokach Skrzycznego, Pośredniego, Malinowa, Beskidu i innych gór otaczających miasteczko. Łączna długość tras narciarskich w Szczyrku sięga 40 km.

Mapa tras narciarskich (jpg)        Wykaz tras narciarskich (pdf)

Szczyrk jest dobrze przygotowany na przyjęcie narciarzy. Działa tu wiele szkółek nauki jazdy, bez problemu można wypożyczyć (albo kupić) narty, snowboard i cały ekwipunek, zamówić busa, który podwiezie pod sam wyciąg, a po skończonej zabawie na stoku wysuszyć buty i przechować sprzęt w swoim hotelu, pensjonacie lub na kwaterze.

NAJLEPSZE TRASY W SZCZYRKU:

Kompleks narciarski Czyrna - Solisko: 13 wyciągów orczykowych, łącznie 22 km tras zjazdowych zróżnicowanych pod względem trudności, dostępnych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fanów nart i snowboardu. Dwie trasy posiadające homologację FIS.
- Więcej informacji - www.szczyrkowski.pl
- Zobacz też: Pokoje gościnne w pobliżu ośrodka

Centralny Ośrodek Sportu (COS): 14 km tras zjazdowych na stokach Skrzycznego, dwuodcinkowa kolej linowa na Skrzyczne i dwa wyciągi orczykowe. Jedna trasa licencjonowana przez FIS.
- Więcej informacji - www.szczyrk.cos.pl

Dla bardzo początkujących ;-) polecamy:

Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej: bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci "Bartuś".

Zobacz także:

Kaimówka: dwa wyciągi talerzykowe, trasy 400 m i 200 m (dla początkujących), stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu. Więcej informacji - www.kaimowka.szczyrk.pl.Zdjęcia, materiały graficzne oraz wykaz tras narciarskich opublikowany na niniejszej stronie otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Informacji Turystycznej Szczyrk.Polska zimą. Przewodnik nie tylko dla narciarzy.

Przewodnik zapoznaje z największymi polskimi kurortami zimowymi. Poza opisami wyciągów i tras zjazdowych zawiera obszerną bazę adresową (szkółki, wypożyczalnie, serwisy narciarskie, obiekty noclegowe i gastronomiczne) oraz krótkie opisy najważniejszych górskich miejscowości.

Na nartach zjazdowych

Poradnik dla wszystkich początkujących narciarzy zjazdowych. Zawiera informacje na temat doboru sprzętu narciarskiego i nauki jazdy. Jest także rozdział dotyczący bardziej skomplikowanych technik narciarskich: telemarku, freeskiingu, narciarstwa turowego.


wstecz


Ustroń
Wisła
BrennaGaleria zdjęć
Jesień w górach

Przyroda - Galeria zdjęć

Pogoda
Górska Odznaka Turystyczna PTTK

Ciekawe strony


O serwisie   |   Kontakt   |   (c) Copyright BeskidSlaski.pl 2004 - 2016


Szczyrk - narty, wyciągi, trasy narciarskie, snowboard, jazda na nartach w Szczyrku. Praktyczne informacje turystyczne.