Widok ze Skolnity

Beskid Śląski

Atrakcyjny region turystyczny

Beskid Śląski jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. Posiada gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, liczne wyciągi i trasy narciarskie, a także rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną.

Pasmo Beskidu Śląskiego położone jest przy granicy z Czechami i Słowacją, 20 – 30 km od Bielska – Białej i około 80 km od Katowic. Najbardziej znane szczyty górskie to Skrzyczne (1257 m n.p.m.), Klimczok (1117 m n.p.m.), Barania Góra (1220 m n.p.m.), Czantoria Wielka (995 m n.p.m.), Równica (884 m n.p.m.), Stożek Wielki (978 m n.p.m.).

Mapka regionu

Główne miejscowości turystyczne regionu to Szczyrk, Wisła, Ustroń oraz Brenna. Miasteczka cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników pieszych wędrówek, turystyki rowerowej, kolarstwa górskiego i sportów zimowych.

Gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia naszych obszernych działów poświęconych Szczyrkowi, Wiśle, Ustroniowi i Brennej. Znajdziecie w nich ilustrowane opisy szlaków pieszych i rowerowych, informacje o schroniskach i miejscach noclegowych, opisy atrakcji turystycznych i miejsc, które warto odwiedzić, rozkłady jazdy PKS i PKP, a także wiele innych praktycznych informacji, które ułatwią zaplanowanie wypoczynku w naszych pięknych górach.

W Beskid Śląski przyjechać warto zarówno latem, jak i zimą; na weekend lub na urlop; we dwoje lub w większym gronie. Liczne atrakcje regionu sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy!