Okolice Brennej

Brenna

Witaj w Brennej!

Gmina Brenna, w skład której wchodzą wsie: Brenna, Górki Wielkie, Górki Małe, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Brennicy, otoczonej szczytami górskimi. Najciekawsze i najbardziej widokowe góry w okolicy to Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony blisko Szczyrku Kotarz (974 m n.p.m.). Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego i narciarstwa biegowego.

Rzeka Brennica
Brenna

Brenna stanowi świetną propozycję dla osób pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku i gwaru panującego w popularnych kurortach. Okolice Brennej docenią ludzie, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą, a podczas wypoczynku wakacyjnego nie tęsknią za typowo miejskimi atrakcjami.

Amfiteatr w Brennej
Ogródki i stragany

Nie oznacza to jednak, że Brenna to miejsce, w którym nie ma co robić. Przeciwnie! W amfiteatrze i Parku Turystyki organizowanych jest wiele imprez: występy zespołów muzycznych i kabaretów, biesiady piwne, imprezy folklorystyczne, konkursy i zawody sportowo – rekreacyjne. Klimatyczne karczmy i restauracje serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje też stoisk gastronomicznych i ogródków piwnych.