Kolej linowa na Skrzyczne

Narty w Szczyrku

Frajda na stoku dla całej rodziny

Szczyrk to jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce, chętnie odwiedzany przez amatorów białego szaleństwa. Narty są doskonałym sposobem aktywnego wypoczynku, gwarantującym świetną zabawę i rozwijającym kondycję fizyczną.

Na nartach w Szczyrku
Na nartach w Szczyrku

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest ponad 30 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wytyczonych na malowniczych stokach Skrzycznego, Pośredniego, Malinowa, Beskidu i innych gór otaczających miasteczko. Łączna długość tras narciarskich w Szczyrku sięga 40 km.
Szczyrk - mapa tras narciarskich
Szczyrk jest dobrze przygotowany na przyjęcie narciarzy. Działa tu wiele szkółek nauki jazdy, bez problemu można wypożyczyć (albo kupić) narty, snowboard i cały ekwipunek, zamówić busa, który podwiezie pod sam wyciąg, a po skończonej zabawie na stoku wysuszyć buty i przechować sprzęt w swoim hotelu, pensjonacie lub na kwaterze.

Trasy narciarskie w Szczyrku:

Kompleks narciarski Czyrna – Solisko: 13 wyciągów orczykowych, łącznie 22 km tras zjazdowych zróżnicowanych pod względem trudności, dostępnych zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fanów nart i snowboardu. Dwie trasy posiadające homologację FIS.
Więcej informacji – www.szczyrkowski.pl

Centralny Ośrodek Sportu (COS): 14 km tras zjazdowych na stokach Skrzycznego, dwuodcinkowa kolej linowa na Skrzyczne i dwa wyciągi orczykowe. Jedna trasa licencjonowana przez FIS.
Więcej informacji – www.szczyrk.cos.pl

Dla początkujących polecamy:
Wyciąg orczykowy Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej: bardzo łatwa trasa o długości 300 m, idealna do nauki jazdy, oświetlona. Na miejscu działają dwie szkółki narciarskie i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Obok wyciąg dla dzieci „Bartuś”.
Więcej informacji – www.bialykrzyz.com.pl

Kaimówka: dwa wyciągi talerzykowe, trasy 400 m i 200 m (dla początkujących), stoki oświetlone, naśnieżane. Serwis narciarski i wypożyczalnia sprzętu. Więcej informacji – www.kaimowka.szczyrk.pl.

Zdjęcia, materiały graficzne oraz mapę tras narciarskich opublikowaną na tej stronie otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Informacji Turystycznej Szczyrk.