Cieńków - Wisła

Wisła

Witaj w Wiśle!

Wisła to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego. Malowniczo położone górskie miasteczko od strony zachodniej otoczone jest widokowym pasmem Wielkiej Czantorii i Stożka, a od strony wschodniej – rozgałęzionym ramieniem Równicy oraz imponującym pasmem Baraniej Góry. Gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia planowanie licznych wycieczek pieszych i rowerowych, natomiast duża ilość wyciągów i tras narciarskich sprawia, że Wisła jest prawdziwym rajem dla narciarzy i snowboardzistów.

Wisła Jawornik
Widok ze Stożka w Wiśle

Wypoczynek w Wiśle stanowi wspaniałą propozycję dla wszystkich miłośników turystyki pieszej. W okolicach miasteczka wytyczono dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych i spacerowych. Trasy te w dużej mierze biegną grzbietami górskimi, zapewniając wędrowcom malownicze widoki.

Okolice Wisły
Wisła Jawornik - szlak spacerowy

Wisła jest też świetnym miejscem dla sympatyków kolarstwa górskiego. Pokonywanie na rowerze górskich szlaków wymaga oczywiście przyzwoitej kondycji i pewnych umiejętności technicznych, ale można też znaleźć kilka tras, z którymi poradzą sobie mniej wprawni rowerzyści – np. czerwony szlak rowerowy lub wiślańskie szlaki spacerowe.

Wisła - szlak spacerowy
Okolice Wisły

W sezonie zimowym miasteczko staje się prawdziwą mekką narciarzy i snowboardzistów. W okolicy znajduje się ponad 20 wyciągów narciarskich oraz kilkanaście tras zjazdowych. Wisła dysponuje też trzema skoczniami narciarskimi.

Basen w WiśleMiasteczko posiada bogate zaplecze sportowo – rekreacyjne. Turyści i wczasowicze korzystać mogą z basenów kąpielowych (odkrytych i krytych), kortów tenisowych, boisk sportowych, siłowni, fitness klubów, wypożyczalni sprzętu sportowego (m.in. rowerów, quadów oraz nart).

Wisła dysponuje rozbudowaną bazą noclegową i gastronomiczną. Możliwości zakwaterowania są bardzo szerokie: od kwater prywatnych, poprzez liczne wille, pensjonaty, aż po luksusowe hotele.

Centrum Wisły pełne jest barów, pubów, kawiarni, restauracji i ogródków piwnych. Nie brakuje oczywiście popularnych gospod i karczm góralskich.

Deptak w centrum Wisły
Wisła - deptak przy rzece

Do Wisły przyjechać warto o każdej porze roku. Zróżnicowane możliwości spędzania wolnego czasu sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kto raz do Wisły przyjedzie, z pewnością jeszcze tu wróci!