Widok ze Skolnity

O serwisie

Regionalny Serwis Turystyczny BeskidSlaski.pl poświęcony jest Beskidowi Śląskiemu – jednemu z najpiękniejszych i najciekawszych regionów turystycznych w Polsce. Naszym celem jest tworzenie portalu będącego źródłem praktycznych informacji, które ułatwią zaplanowanie wypoczynku w górach.

BeskidSlaski.pl powstał w roku 2004 jako prywatne przedsięwzięcie hobbystyczne pasjonatów turystyki górskiej. Dość późno, bo w roku 2018 serwis doczekał się gruntownej przebudowy i modernizacji, mającej na celu dostosowanie go do dzisiejszych standardów oraz urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów.

Serwis podzielony jest na cztery główne sekcje poświęcone najpopularniejszym miejscowościom turystycznym regionu – Szczyrkowi, Wiśle, Ustroniowi oraz Brennej. W sekcjach tych znajdziecie praktyczne informacje dotyczące poszczególnych miasteczek: listę atrakcji turystycznych i miejsc wartych odwiedzenia, wykaz i opisy szlaków pieszych, spacerowych i rowerowych, informacje o schroniskach i obiektach sportowych, wskazówki dotyczące dojazdu, ważne adresy i telefony.

Staramy się propagować aktywny wypoczynek i zdrowy styl życia. Aby zachęcić Was do organizowania częstych wycieczek w góry, zamieściliśmy w serwisie sporo zdjęć przedstawiających malownicze krajobrazy Beskidu Śląskiego. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszymi opisami szlaków turystycznych i spacerowych, które uzupełniliśmy wieloma zdjęciami. Zajrzyjcie też do Galerii, a także przeczytajcie Porady dotyczące turystyki i bezpieczeństwa w górach.

Turystyka górska jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu. W Beskidzie Śląskim każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na to, czy szlaki przemierzać będziecie pieszo, na nartach czy na rowerze, zawsze towarzyszyć Wam będą piękne widoki. Beskidzkie panoramy naprawdę cieszą oczy, a górska przyroda pozwala się wyciszyć i odpocząć.

Beskid Śląski zaprasza – warto przyjechać i poznać jego walory!