Okolice Brennej

Park Turystyki w Brennej

Położony w samym centrum Brennej Park Turystyki zachwyca zielenią, miejscem na spacery oraz „kącikiem” dla najmłodszych. Różnobarwny i wszechstronny plac zabaw dla dzieci przyciąga spragnionych zabaw milusińskich. W okresie letnim organizowane tam są animacje dla dzieci, zabawy i konkursy. W parku można „spotkać” maskotkę Utopca – Gazdę Brennicy, przy której pamiątkowe zdjęcia to już praktycznie tradycja.

Utopiec w Brennej
Park Turystyki - Brenna

Kolejnym istotnym elementem parku są obiekty sportowe. Należy do nich boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki plażowej, pole do mini-golfa, a w miesiącach zimowych – lodowisko. Organizowane są tu rywalizacje i turnieje sportowe, wieloboje, dyskoteki na lodowisku i inne wydarzenia.

Boisko plażowe
Lodowisko w Brennej

W Parku Turystyki odbywają się różnego rodzaju imprezy. Zwolennicy tradycji i góralskiej muzyki koniecznie powinni wziąć udział w Nocy Świętojańskiej, Dożynkach Ekumenicznych lub Wojewódzkim Przeglądzie Wiejskich Zespołów Artystycznych. Energetyzującym wydarzeniem, które przyciąga coraz większą rzeszę miłośników nowoczesnych brzmień, jest Laser Party.

Amfiteatr w Brennej
Amfiteatr w Brennej

W parku nie brakuje też miejsc, w których można się posilić i spędzić miłe chwile. Liczne ogródki i punkty gastronomiczne oferują potrawy z grilla, zimne napoje i oczywiście piwo. Ci, którzy chcieliby w parku odpocząć, znajdą chwilę spokoju w zielonych alejkach.

Park Turystyki - Brenna
Park Turystyki - Brenna
Dziękujemy Informacji Turystycznej Gminy Brenna za udostępnienie informacji i zdjęć.